مزیت رقابتی بیت گرند عدم محدودیت میزان مبلغ خرید و فروش (تمام صرافی های ارز دیجیتال محدودیت سقف معاملات 25 میلیون را اعمال می کنند.)

KYC چیست؟ چگونه صرافی های کریپتو از پولشویی جلوگیری می کنند

KYC چیست؟ چگونه صرافی های کریپتو از پولشویی جلوگیری می کنند

نیازهای مشتری خود را بشناسید (KYC) بخش رو به رشد Web3 است، زیرا رمزارزها با سیستم مالی موجود ادغام می شوند.

اگر تا به حال از یک صرافی ارز دیجیتال استفاده کرده اید یا یک NFT خریداری کرده اید، به احتمال زیاد مجبور خواهید بود برای تأیید هویت خود، یک بررسی شناخت مشتری (KYC) انجام دهید.
چک‌های KYC بخش مهمی از زیرساخت‌های سیستم مالی جهانی هستند و به کسب‌وکارهای ارزهای دیجیتال این امکان را می‌دهند که از مقررات ضد پولشویی (AML) پیروی کنند.

برای ایالت‌ها و قانون‌گذاران، الزامات KYC ابزاری حیاتی برای جلوگیری از استفاده از رمزارز برای جنایاتی مانند قاچاق انسان، پولشویی و تامین مالی تروریسم است.

با این حال، برای بسیاری از حامیان ارزهای دیجیتال، این ایده که نهادهای متمرکز بر تراکنش‌های رمزنگاری نظارت داشته باشند، در تضاد با اصول بنیادین این فضا است.

یک چیز واضح است: سیاست‌های KYC و AML بخشی از سیستم مالی جهانی هستند که به این زودی‌ها از بین نمی‌روند و صرافی‌های ارزهای دیجیتال نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

خرید و فروش ارز دیجیتال با حجم بالا

معاملات خرید و فروش تتر، بیت کوین و.....

تمام ارزهای لیست شده در بایننس 

از ارزش 1000 دلار تتر تا هر میزان، بدون محدودیت 

KYC و AML چیست و چرا وجود دارند؟

رویه های «مشتری خود را بشناسید» (KYC) شناسایی و تأیید می کند که مشتری همان چیزی است که می گوید. این یک فرآیند چند مرحله ای است که برای جلوگیری از ایجاد و استفاده جعلی حساب کاربری طراحی شده است.

هدف KYC درک ماهیت فعالیت های مشتریان، واجد شرایط بودن منبع وجوه آنها و ارزیابی خطرات پولشویی مرتبط با آنها است.

سیاست های «مشتری خود را بشناسید» در ایالات متحده برای اولین بار در دهه 1990 برای مبارزه با پولشویی معرفی شد. KYC می تواند از نیاز به نام و آدرس ایمیل، تا آدرس و شناسه عکس را شامل شود.

حامیان سیاست های KYC بر لزوم محافظت از مصرف کنندگان در برابر سرقت هویت و مبارزه با پولشویی و کلاهبرداری تاکید می کنند.

سیاست‌های ضد پولشویی (AML) بسیار قدیمی‌تر هستند و به قانون رازداری بانکی در سال 1970 برمی‌گردد.

هنگامی که وزارت خزانه داری ایالات متحده سرویس مخلوط کردن سکه تورنادو کش را در آگوست 2022 به لیست تحریم های خود اضافه کرد، این آژانس به استفاده از آن در پولشویی و جرایم سایبری اشاره کرد.

قانون رازداری بانکی، کسب‌وکارها را ملزم می‌کند سوابق و گزارش‌هایی را ثبت کنند که سازمان‌های مجری قانون می‌توانند از آن برای شناسایی، کشف و پیگرد پولشویی توسط سازمان‌های جنایی، تروریست‌ها و افرادی که به دنبال اجتناب از پرداخت مالیات هستند، استفاده کنند.

آیا می دانستید؟
سیاست های «مشتری خود را بشناسید» در ایالات متحده تحت قانون میهن پرستی ایالات متحده در سال 2001 اجباری شد. در اکتبر 2002، وزیر خزانه داری مقرراتی را نهایی کرد که KYC را برای همه بانک های ایالات متحده اجباری می کرد.

KYC و ارز دیجیتال

مبادلات ارزهای دیجیتال بخش مهمی از اکوسیستم کریپتو هستند. مانند یک بانک یا بورس اوراق بهادار، اگرچه هنوز به طور کامل تنظیم نشده است، صرافی های مستقر در ایالات متحده مانند Coinbase، Binance.US، Gemini و Kraken از “تأیید هویت” برای مطابقت با مقررات KYC استفاده می کنند.

وب سایت صرافی می گوید: “به عنوان یک شرکت خدمات مالی تحت نظارت، کوین بیس موظف است کاربران را در پلتفرم ما شناسایی کند. طبق شرایط کاربر کوین بیس، ما از همه مشتریان می خواهیم هویت خود را برای ادامه استفاده از خدمات ما تایید کنند.”

هر مشتری که برای صرافی ایالات متحده ثبت نام می کند باید اطلاعات اولیه را برای شروع ارائه دهد. این اطلاعات معمولاً نام، آدرس ایمیل و تاریخ تولد است. برای استفاده کامل از صرافی – به عنوان مثال، برای خرید، فروش یا تجارت بیش از یک مقدار رمز ارز دیجیتال – مشتری باید اطلاعات بیشتری از جمله شناسایی صادر شده توسط دولت و اسکن چهره را ارائه دهد.

در حالی که اهداف KYC و AML ممکن است محافظت از مصرف‌کنندگان و سیستم مالی باشد، بسیاری از حامیان حریم خصوصی و رمزنگاری، سیاست‌های شناخت مشتری (KYC) را به عنوان تجاوز به حریم خصوصی می‌دانند که برای مجرمان سایبری و سارقان هویت، هانی‌پات ایجاد می‌کند.

مسئله دیگر زمانی است که یک شرکت رمزنگاری برای محافظت از ورشکستگی پرونده تشکیل می دهد و اسناد آن به عنوان پرونده دادگاه عمومی می شود.

زمانی که پلتفرم وام‌دهی کریپتو سلسیوس برای ورشکستگی فصل 11 در 11 جولای 2022 ثبت نام کرد، اطلاعات کاربری و حساب آن به مقامات دادگاه ورشکستگی داده شد.
زمانی که این داده ها به صورت عمومی منتشر شد، می توان هویت افراد را به فعالیت های زنجیره ای آن ها مرتبط کرد و به این ترتیب، هر تراکنشی را که روی بلاک چین انجام داده بودند، انجام داد.

خدمت جدید و استثنائی در صرافی بیت گرند 

 انجام کامل مراحل احراز هویت بایننس ( KYC )  برای تمام کاربران ایرانی ، توسط تیم کارشناسان صرافی بیت گرند، انجام خواهد شد.

 تماس  در ساعات کاری (10صبح تا 6 بعد از ظهر )

02128423217   –   09353810897

KYC و Web3

برای بسیاری، تهدید داکسینگ، فاش کردن هویت و مکان یک فرد، یک نگرانی واقعی است. برخی نسخه جدیدتر و سازگارتر با Web3 از KYC را پیشنهاد کرده اند که بر اساس شهرت همراه با فرآیند تأیید هویت محدود است.

Civic مستقر در سانفرانسیسکو که در سال 2015 راه اندازی شد، هویت آنلاین را برای Web3 متمرکز کرده است و راه حل های شرکتی و مصرف کننده را ارائه می دهد.

JP Bedoya، مدیر ارشد محصول در Civic، به Decrypt گفت: “تأیید منحصر به فرد بودن بخشی از مجموعه محصولاتی است که ما برای شرکت ها داریم که به آن Civic Pass می گویند.”

همراه با Civic Pass، این شرکت همچنین Civic.me را منتشر کرده است، پلتفرمی که به کاربران امکان می دهد هویت آنلاین، NFT، آدرس کیف پول و شهرت خود را از یک مکان در بلاک چین مدیریت کنند.

پروژه های دیگری که به دنبال ارائه خدمات Web3 KYC هستند عبارتند از Polygon with Polygon ID، Astra Protocol و Parallel Markets که هدف هر یک از آنها ارائه یک فرآیند شناسایی مشتری و انطباق یکپارچه است.

KYC همچنان یک موضوع حساس باقی می ماند، به خصوص در صنعتی که بر اساس اصول اولیه حریم خصوصی و معاملات بدون مجوز بنا شده است. اما با توجه به اینکه دولت ها به طور فزاینده ای به فعالیت های رمزنگاری و وب 3 علاقه مند می شوند و سیستم مالی قدیمی هر چه بیشتر با فضای کریپتو یکپارچه می شود. KYC اینجاست تا بماند. حداقل توسعه دهندگان می توانند آن را تا حد امکان بدون درد بسازند.

منبع Decrypt

اشتراک گذاری
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Reddit

فهرست مطالب

همکارشو کسب درآمد کن

با معرفی خریدار و فروشنده به صرافی ارز دیجیتال بیت گرند ، کسب در آمد کن .

کسب درآمد از معرفی صرافی بیت گرند - همکاری در فروش ارز دیجیتال
مشاوره و آموزش

پلنهای مختلف مشاوره و آموزش

  • معاملات ارز دیجیتال
  • تحلیل بازار 
  • آشنایی با بازار
  • رفع اشکالات معاملات
  • اطلاع از زمان خرید و فروش
خرید حجم بالا بدون احراز هویت

مشتریان محترمی که درخواست خرید و فروش ارز دیجیتال با حجم بالا و بدون احراز هویت دارند.

جهت هماهنگی از طریق شماره تماس دفتر مرکزی صرافی بیت گرند  02128423217 و یا شماره موبایل 09353810897 با ما در ارتباط باشند.

آشنایی با ارزهای دیجیتال ، قیمت و نمودار تغییرات

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟ تتر یک ارز دیجیتال است که بر روی بلاک چین بیت کوین ساخته شده است. این ارز با ارزش سایر ارزهای

آیا باید بیت کوین بخرید در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟

آیا باید بیت کوین بخرید

در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟ خرید بیت کوین در حال حاضر، بیت کوین (CRYPTO: BTC) غیرقابل توقف به

ارزهای دیجیتال: 9,986
بازارها: 790
ارزش بازار: 128.22 IRR
حجم معامله ۲۴ ساعت: 3.05 IRR
دامیننس بیتکوین: 53.64%