مزیت رقابتی بیت گرند عدم محدودیت میزان مبلغ خرید و فروش (تمام صرافی های ارز دیجیتال محدودیت سقف معاملات 25 میلیون را اعمال می کنند.)

سوئینگ ترید چیست؟ 4 استراتژی معاملاتی نوسان ارزهای دیجیتال

سوئینگ ترید چیست؟ 4 استراتژی معاملاتی نوسان ارزهای دیجیتال

روش‌های مختلفی برای تجارت ارزهای دیجیتال وجود دارد و موفقیت شما تا حد زیادی به انتخاب راه درست بستگی دارد. اگر یک معامله گر جدید یا مشکل دار هستید که به راحتی با پیگیری مداوم قیمت بازار غرق می شوید، یا یک شغل تمام وقت دارید که زمان محدودی برای معامله در اختیار شما قرار می دهد، معاملات نوسانی ارز دیجیتال ممکن است برای شما بهترین باشد.

در این مقاله، متوجه خواهید شد که معاملات نوسان کریپتو شامل چه چیزی است، چگونه شروع کنید و آیا برای شما مناسب است یا خیر.

سوئینگ ترید چیست؟

استراتژی معاملاتی نوسان کریپتو مستلزم حفظ موقعیت های باز برای بیش از یک روز است. گاهی اوقات، ممکن است چند روز یا چند هفته طول بکشد. معامله گران از این استراتژی برای سود بردن از تغییرات قیمت و نوسانات بازار در بازه های زمانی کوتاه و متوسط استفاده می کنند.

سوئینگ ترید چگونه کار می کند؟

معامله گران کریپتو نوسان با تمرکز بیشتر روی نمودارهای قیمت 1 ساعته تا روزانه معامله می کنند.
آنها اغلب از نمودارهای 4 ساعته تا 24 ساعته برای بررسی روند بازار استفاده می کنند و به بازه های زمانی کوچکتر روی می آورند تا با بهترین قیمت ممکن اجرا شوند.
نمودار روزانه برای خلاصه حرکت قیمت در روز نیز مفید است. به عنوان مثال، اگر یک سکه کریپتو از پایین ترین سطح خود تا پایان روز افزایش یابد، یک کندل صعودی نشان می دهد که بازار در تمام روز روند صعودی داشته است.

بازه‌های زمانی پایین‌تر فعالیت‌های مختلف بازار را نشان می‌دهند، در حالی که بزرگ‌ترها، مانند نمودارهای روزانه و هفتگی، تصویر روشنی از روند کلی بازار ارائه می‌دهند. آنها نویز را فیلتر می کنند. بنابراین، هرچه بازه زمانی بالاتر باشد، اطلاعات بازار واضح تر است. اطلاعاتی که به دست می آورید نحوه اجرای معامله را تعیین می کند.

علاوه بر این، می توانید از تحلیل بنیادی و تکنیکال استفاده کنید. تحلیل بنیادی رمزارز شامل داشتن اطلاعات گسترده در مورد یک دارایی مالی است. در مقابل، تحلیل تکنیکال شامل استفاده از شاخص‌ها برای پیش‌بینی جهت قیمت در بازار ارزهای دیجیتال است.

معاملات نوسانی نیز نیازمند به کارگیری تحلیل های بنیادی و تکنیکی است. انجام یک تحلیل بنیادی به شما کمک می‌کند اطلاعات گسترده‌ای درباره دارایی، مانند اخبار و آنچه مردم در یک زمان معین درباره یک سکه فکر می‌کنند، جمع‌آوری کنید. از این رو، می‌توانید احساسات بازار و پتانسیل میان‌مدت و بلندمدت یک دارایی کریپتو را قضاوت کنید.

به طور مشابه، تجزیه و تحلیل تکنیکال می تواند به شما کمک کند فرصت های معاملات ارز دیجیتال را شناسایی کنید.
شما می توانید از شاخص ها و ابزارهای فنی برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر بازار، فعالیت های معاملاتی قبلی و امتیازهای قیمتی قابل توجه استفاده کنید. این به پیش بینی احتمالات آینده بازار کمک می کند.
ترکیبی از تحلیل‌های بنیادی و تکنیکی اغلب بهترین نتایج را هنگام انجام تحلیل‌های شما می‌دهد.

4 استراتژی معاملاتی سوئینگ ترید

در زیر برخی از سبک های معاملاتی وجود دارد که می توان هنگام استفاده از استراتژی معاملاتی سوئینگ ترید، از آنها استفاده کرد.

1. استراتژی شکست و تست مجدد

معامله گران نوسانی پس از شکسته شدن قیمت از سطح مقاومت کلیدی یا زیر حمایت کلیدی، از استراتژی شکست با اجرای معامله استفاده می کنند. به طور معمول، معامله گرانی که استراتژی های شکست را معامله می کنند، منتظر تست مجدد هستند. برای مثال، اگر از مقاومت خارج شود، منتظر می مانند تا قیمت به مقاومت برگردد، که انتظار دارند به حمایت تبدیل شود.

در شکست‌های معاملاتی و آزمون‌های مجدد، معامله‌گران ممکن است از اندیکاتورهایی مانند میانگین متحرک، باندهای بولینگر و حتی ابزارهای خطی مانند خطوط افقی یا مستطیل استفاده کنند.

1. استراتژی شکست و تست مجدد - معاملات نوسانی

2. استراتژی معکوس

معامله‌گرانی که معکوس‌ها را معامله می‌کنند، با پیش‌بینی تغییر احتمالی در روند بازار، مراقب تغییرات در حرکت قیمت هستند. به عنوان مثال، فرض کنید اتر (ETH) در یک روند صعودی بوده است و سپس نشانه هایی از بازگشت را نشان می دهد. معامله گران نوسان، در این مرحله، می توانند پس از شکسته شدن قیمت به زیر سطح حمایت کلیدی، وارد یک موقعیت فروش (فروش) شوند.

شاخص های رایج معاملاتی که برای این استراتژی استفاده می شوند عبارتند از: شاخص قدرت نسبی، واگرایی میانگین متحرک و شاخص میانگین جهت دار.

معامله‌گرانی که معکوس‌ها را معامله می‌کنند، با پیش‌بینی تغییر احتمالی در روند بازار، مراقب تغییرات در حرکت قیمت هستند. به عنوان مثال، فرض کنید اتر (ETH) در یک روند صعودی بوده است و سپس نشانه هایی از بازگشت را نشان می دهد. معامله گران نوسان، در این مرحله، می توانند پس از شکسته شدن قیمت به زیر سطح حمایت کلیدی، وارد یک موقعیت فروش  شوند.

شاخص های رایج معاملاتی که برای این استراتژی استفاده می شوند عبارتند از: شاخص قدرت نسبی، واگرایی میانگین متحرک و شاخص میانگین جهت دار.

3. ترید ترند یا روند

معامله گران نوسان نیز می توانند از سبک معاملاتی روند استفاده کنند. یک روند بازار می تواند صعودی، نزولی یا جانبی باشد و معامله گران روند سعی می کنند با سوار شدن بر روند از ابتدا تا انتها از آن سود ببرند.

معامله گران روند از ابزارهای معاملاتی مانند خط روند، مستطیل ها و بسیاری از شاخص های دیگر از جمله میانگین متحرک، میانگین شاخص جهت دار و شاخص قدرت نسبی استفاده می کنند.

4. استراتژی بازگشت مجدد یا ریترکمنت Retracement Strategy

برخی از معامله گران ترجیح می دهند برخلاف روند معامله کنند. آنها زمانی وارد معامله می شوند که قیمت در حال تجربه یک اصلاح جزئی است. آنها از استراتژی اصلاح استفاده می کنند. یک استراتژی اصلاحی به عنوان یک استراتژی عقب نشینی نیز شناخته می شود. معامله‌گران نوسانی از آن در مواقعی استفاده می‌کنند که احتمالاً قیمت کاهش جزئی یا عقب‌نشینی را تجربه می‌کند

4. استراتژی بازگشت مجدد یا ریترکمنت Retracement Strategy - معاملات نوسانی

بسیاری از معامله‌گران از ابزار اصلاح فیبوناچی در ترکیب با بسیاری از استراتژی‌ها و شاخص‌های معاملاتی دیگر برای معامله عقب‌نشینی استفاده می‌کنند.

تفاوت بین تریدر روزانه و معامله گران نوسان (سوئینگ ترید)

یک تفاوت بین معامله گران روزانه و معامله گران نوسانی این است که معامله گران روزانه معمولاً روی حرکت قیمت کوتاه مدت تمرکز می کنند در حالی که معامله گران نوسانی به دنبال حرکت های بزرگتر هستند. در نتیجه، معامله گران روزانه چندین بار در روز معاملات را انجام می دهند و قبل از بسته شدن بازار، معاملات را تعطیل می کنند.

از سوی دیگر، معامله‌گران نوسانی، معاملات را چندین بار در روز انجام نمی‌دهند.
علاوه بر این، آنها می توانند چندین روز و گاهی هفته ها در موقعیت های خود قرار گیرند. معامله‌گران سوئینگ جایی بین معامله‌گران روزانه و کسانی هستند که ماه‌ها یا حتی سال‌ها موقعیت‌هایی را در اختیار دارند.

علاوه بر این، از معامله گران روزانه انتظار می رود که مراقب موقعیت های خود باشند. آنها ساعت های طولانی را صرف نظارت بر نمودارهای معاملاتی می کنند و به دنبال موقعیت های ورود و خروج تجارت می گردند. عملی که ممکن است برای برخی استرس‌زا و زمان‌بر باشد. در مقابل، معامله‌گران نوسانی نیازی به تماشای تجارت خود ندارند. بنابراین، این به آنها اجازه می دهد تا در فعالیت های دیگر شرکت کنند.

حفظ یک موقعیت برای مدت طولانی، مانند معامله‌گران نوسانی، معامله را مستعد شکاف‌های بازار و نوسان‌های غیرمنتظره قیمت می‌کند که می‌تواند بر خلاف موفقیت معاملات شما باشد.

چگونه با سوئینگ ترید ارز دیجیتال شروع کنیم؟

برای شروع معاملات نوسانی باید یک حساب معاملاتی در یک صرافی معتبر باز کنید. هنگام انتخاب یک صرافی رمزنگاری باید ویژگی هایی مانند پشتیبانی فعال، توکن های رمزنگاری موجود، کارمزد تراکنش ها و سایر ویژگی های مهم را بررسی کنید.

تجارت کاغذ روی یک پلت فرم برای عادت کردن به نحوه کار آن معمولاً ایده خوبی است.
اگر در ترید، تازه کار هستید، باید تجارت را یاد بگیرید. ما همچنین تجارت کاغذی را تا زمانی که یک استراتژی قابل اعتماد داشته باشید، توصیه می کنیم، که می تواند به شما کمک کند با اطمینان بیشتری ترید کنید. همیشه توصیه می شود که معاملات را با مبلغ کم شروع کنید. هرگز با مبلغی بیشتر از حد توان از دست دادن معامله نکنید.

چگونه با سوئینگ ترید ارز دیجیتال شروع کنیم؟

همانطور که شروع می کنید، خود را در جریان اطلاعات مربوط به بازار کلی ارزهای دیجیتال و ارزهای دیجیتالی که برای تجارت انتخاب می کنید، باشید.

مشاوران با تجربه بهترین راه حل برای افزایش سود و کاهش ریسک معاملات ارز دیجیتال

خدمتی جدید از صرافی ارز دیجیتال بیت گرند،پکیج های مختلف مشاوره و آموزش برای آفراد مبتدی، متوسط و خبره در این حوزه 

آیا سوئینگ ترید ارز دیجیتال برای شما خوب است؟

معاملات نوسانی برای افرادی مناسب است که عجله ای برای انجام یک معامله سریع ندارند. این استراتژی نیاز به صبر دارد. به اندازه معامله گران روزانه، تنظیمات تجارت را پیدا نخواهید کرد. از این رو، نیاز است که در هنگام انتظار برای راه اندازی تجارت، آرام باشید.

همچنین، معاملات نوسان کریپتو برای کسانی مناسب است که وقت نظارت بر بازار را ندارند. اگر یک شغل تمام وقت دارید و علاقه مند به تجارت و سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال هستید، این استراتژی ممکن است برای شما خوب باشد. این به این دلیل است که انجام معاملات نوسانی به زمان زیادی نیاز دارد و نیازی نیست مرتب معاملات خود را بررسی کنید.

اگر می خواهید معاملات سریع داشته باشید. و ترجیح می دهید اطلاعات بازار را اغلب تجزیه و تحلیل کنید. و نتایج معاملات خود را در همان روز به دست آورید، معاملات روزانه یا اسکالپینگ ارزهای دیجیتال ممکن است برای شما ایده آل باشد.

هیچ استراتژی تجاری نمی تواند به عنوان بهترین در نظر گرفته شود.

نتایج ثابت معمولاً از ترکیبی از عوامل مختلف تجاری ناشی می شود. برای تعیین اینکه کدام استراتژی معاملاتی برای شما مناسب است، ممکن است بخواهید بررسی کنید که آیا می‌خواهید در شرایطی سریع‌تر معامله کنید، مانند معاملات روزانه و اسکالپینگ، یا ترجیح می‌دهید با مدیریت کم معامله، آن را کندتر انجام دهید. برخی حتی ممکن است برای مدت طولانی، مانند ماه ها یا سال ها، سمت خود را حفظ کنند.

تجارت کاغذی قبل از استفاده از استراتژی خود در یک حساب کاربری زنده می تواند به شما در اندازه گیری میزان موفقیت بالقوه چنین استراتژی کمک کند. همچنین می تواند به شما کمک کند تا سبک معاملاتی را که مناسب شماست تعیین کنید. شما همچنین می توانید از آن برای تمرین روانشناسی تجارت رمزنگاری خود استفاده کنید.

خرید و فروش تتر، بیت کوین

و تمام ارزهای دیجیتال لیست شده در بایننس

از ارزش 1000 دلار تتر تا هر میزان بدون محدودیت

صرافی بیت گرند
اشتراک گذاری
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Reddit

فهرست مطالب

همکارشو کسب درآمد کن

با معرفی خریدار و فروشنده به صرافی ارز دیجیتال بیت گرند ، کسب در آمد کن .

کسب درآمد از معرفی صرافی بیت گرند - همکاری در فروش ارز دیجیتال
مشاوره و آموزش

پلنهای مختلف مشاوره و آموزش

  • معاملات ارز دیجیتال
  • تحلیل بازار 
  • آشنایی با بازار
  • رفع اشکالات معاملات
  • اطلاع از زمان خرید و فروش
خرید حجم بالا بدون احراز هویت

مشتریان محترمی که درخواست خرید و فروش ارز دیجیتال با حجم بالا و بدون احراز هویت دارند.

جهت هماهنگی از طریق شماره تماس دفتر مرکزی صرافی بیت گرند  02128423217 و یا شماره موبایل 09353810897 با ما در ارتباط باشند.

آشنایی با ارزهای دیجیتال ، قیمت و نمودار تغییرات

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟ تتر یک ارز دیجیتال است که بر روی بلاک چین بیت کوین ساخته شده است. این ارز با ارزش سایر ارزهای

آیا باید بیت کوین بخرید در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟

آیا باید بیت کوین بخرید

در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟ خرید بیت کوین در حال حاضر، بیت کوین (CRYPTO: BTC) غیرقابل توقف به

ارزهای دیجیتال: 9,986
بازارها: 790
ارزش بازار: 128.22 IRR
حجم معامله ۲۴ ساعت: 3.05 IRR
دامیننس بیتکوین: 53.64%