مزیت رقابتی بیت گرند عدم محدودیت میزان مبلغ خرید و فروش (تمام صرافی های ارز دیجیتال محدودیت سقف معاملات 25 میلیون را اعمال می کنند.)

روانشناسی ترید ارز دیجیتال چیست؟ چگونه بر ترید تأثیر می گذارد؟

روانشناسی ترید ارز دیجیتال چیست؟ چگونه بر ترید تأثیر می گذارد؟

هنگام معامله در بازار، وضعیت روانی شما اهمیت زیادی دارد. در اینجا چیزهایی است که باید در مورد آن بدانید تا بهترین نتایج را داشته باشید.

طرز فکر یک معامله گر به اندازه تسلط او بر مهارت های تحلیلی و پژوهشی برای موفقیت او حیاتی است. با این حال، بسیاری از مردم به این مسائل روانی نهفته در طبیعت انسان توجهی ندارند.

معمولاً معامله گران پس از مدتی تمرین بدون درک احساسات حیاتی که می تواند مخالف تصمیم گیری های سودآور باشد، وارد معامله می شوند. جای تعجب نیست که اکثر معامله گران روزانه سرمایه خود را ظرف یک سال پس از معامله از دست می دهند.

بنابراین، این روانشناسی معاملاتی چیست و چگونه بر معاملات شما تأثیر می گذارد؟

روانشناسی ترید ارز دیجیتال چیست؟

روانشناسی تجارت به وضعیت عاطفی و روانی یک معامله گر اشاره دارد که بر تصمیمات تجاری آنها تأثیر می گذارد. این حالت ذهنی یک معامله گر را نشان می دهد که بر اقدامات تجاری آنها تأثیر می گذارد و موفقیت او را تعیین می کند.

طرز فکر شما تعیین می کند که چگونه سود و زیان خود را در بازار کریپتو مدیریت کنید. شما باید تجارت را به عنوان یک تجارت مدیریت کنید. به هر حال، تصمیم گیری از روی احساسات می تواند برای موفقیت کسب و کار مضر باشد.

ماهیت ترید روزانه کریپتو و روانشناسی ترید ارز دیجیتال

ماهیت ترید روزانه کریپتو - روانشناسی ترید ارز دیجیتال چیست؟

قبل از اینکه عمیق‌تر به مسائل روان‌شناختی تأثیرگذار بر معاملات برویم، ابتدا باید ماهیت ارزهای دیجیتال را درک کنیم. در زیر مواردی وجود دارد که باید بدانید.

1. فرصت 24 ساعته در ترید ارز دیجیتال

بازار کریپتو هر روز به مدت 24 ساعت باز است و از فرصت های بی پایان برای کسب درآمد استفاده می کند.
برخلاف بازار فارکس که در روز جمعه بسته می شود، بازار ارزهای دیجیتال همیشه باز است. این امکان را برای معامله گران فراهم می کند تا انعطاف پذیری بیشتری در معاملات داشته باشند.

2. بازار ناپایدار ترید ارز دیجیتال

معاملات روزانه اغلب مستلزم آن است که معامله گران سریع فکر کنند و تصمیمات فوری بگیرند. آنها اغلب در فواصل زمانی مختلف و در کوتاه مدت وارد و از معاملات خارج می شوند.

روانشناسی ترید ارز دیجیتال چیست؟

3. احساسات

ارزش آتی یک ارز دیجیتال به این بستگی دارد که آیا سرمایه گذاران به یک سکه اعتقاد دارند یا خیر. گاهی اوقات، آنها همچنین بر اساس نظرات و فعالیت های تأثیرگذاران در رسانه های اجتماعی حرکت می کنند.

مواردی وجود داشته است که نظرات در پلتفرم هایی مانند توییتر و ردیت بر قیمت برخی از توکن ها تأثیر گذاشته است. این به آن برخی از عناصر تصادفی و شانس می دهد.

4. ارتباط مستقیم با بیت کوین

سرمایه‌گذاری در دارایی‌های غیرمرتبط مختلف در یک طبقه دارایی، یک استراتژی پراکنده ریسک برای سرمایه‌گذاران بوده است. انجام این کار می تواند در تجارت کریپتو چالش برانگیز باشد زیرا توکن ها در همان جهت بیت کوین حرکت می کنند.

ارزش اتریوم و بسیاری از آلت‌کوین‌ها تا حد زیادی با بیت‌کوین مرتبط است – وقتی قیمت بیت‌کوین بالا می‌رود، آن‌ها بالا می‌روند و زمانی که قیمت کاهش می‌یابد، کاهش می‌یابند.

روانشناسی ترید ارز دیجیتال

روانشناسی ترید ارز دیجیتال

معاملات کریپتو چالش های روانی برای معامله گران ایجاد می کند. برخی از این چالش ها در زیر توضیح داده شده است.

1. از دست دادن پول

هیچ کس نمی خواهد پول را از دست بدهد. به ما آموخته اند که پول خود را ایمن نگه داریم. و وقتی آن را از دست می دهیم احساس بدی داریم. با این حال، این طرز فکر برای یک معامله گر روزانه کار نمی کند. یک معامله گر مهم نیست که چقدر در تجارت خوب باشد، بخشی از تراز تجاری خود را از دست می دهد. در واقع آنها رگه های شکستی خواهند داشت.

اکثر معامله‌گران جدید به خوبی با این واقعیت کنار نمی‌آیند، و آنها را وادار می‌کند تا اقداماتی را برای غلبه بر بازار به طور مداوم انجام دهند. – این معمولاً معکوس است.

2. جهت گیری نادرست

اکثر مردم به دلایل اشتباهی مانند داشتن انتظارات سود غیر واقعی وارد معامله می شوند. رسانه‌های اجتماعی نیز کمکی نمی‌کنند: دیدن عکس‌هایی از به اصطلاح معامله‌گران در اینستاگرام، با استفاده از ماشین‌های پر زرق و برق و اقلام لوکس معمول است. نمايش‌ها باعث شده است كه بسياري باور كنند كه معامله‌گري طرحي است كه به سرعت ثروتمند مي‌شود.

در نهایت، اکثر آنها تمام پول خود را از دست می دهند یا از واقعیت روز مبادله شوکه می شوند.

3. کسب درآمد

روانشناسی ترید ارز دیجیتال چیست؟

داشتن رگه های برنده نیز بر روانشناسی معاملات تاثیر می گذارد. رگه های برنده باعث می شود بسیاری از معامله گران احساس کنند که در تجارت بسیار خوب هستند. خیلی ها به راحتی فریفته می شوند و فراموش می کنند که رگه های برد برای همیشه دوام نمی آورد.

4. فرصت های تجاری بی پایان

بازار همیشه باز است و بسیار بی ثبات است. فرصت های بدست آوردن پول زیاد پایان ناپذیر است. معامله گران معمولاً در این تله می افتند تا فکر کنند می توانند در همه زمان ها و در همه شرایط بازار معامله کنند.

این امر همچنین باعث ایجاد کابوس های پایان ناپذیر برای معامله گران روز شده است. در دسترس بودن 24 ساعته و نوسانات بازار باعث می شود بسیاری از معامله گران روزانه بیش از حد معامله کنند.

5. شایعات

مشخص شده است که احساسات بازار و نظرات رسانه های اجتماعی بر بازار ارزهای دیجیتال تأثیر می گذارد. با این حال، هیچ کس نمی تواند با جسارت مشخص کند که بازار خاصی را تحت تأثیر قرار می دهد – هنوز هم برخی از عناصر شانس وجود دارد. با این حال، این نظرات به راحتی وارد معامله گران مبتدی می شود و آنها سعی می کنند بر اساس آنها تصمیمات تجاری خود را بگیرند.

اتخاذ تصمیمات تجاری بر اساس شایعات هرگز به خوبی ختم نمی شود. این احساسات را تشدید می کند و باعث می شود معامله گران از ترس اینکه کنار گذاشته نشوند معامله کنند. معامله گرانی که پیشنهادات رسانه های اجتماعی را با ارزش واقعی دریافت می کنند، در نهایت پول خود را از دست می دهند.

همه این موقعیت ها منجر به مسائل روانی می شود که در نهایت بر معامله گران تأثیر می گذارد. معامله گران مسائلی مانند ترس از دست دادن فرصت های بزرگ، شک در مورد استراتژی، حرص و آز، ناامیدی و اضطراب را تجربه می کنند.

روانشناسی ترید ارز دیجیتال چیست؟

گام های عملی در تسلط بر روانشناسی ترید ارز دیجیتال

از آنجایی که ما برخی از مسائل روانشناختی را که معامله‌گران با آن مواجه هستند در نظر گرفته‌ایم، باید به برخی از گام‌های عملی که می‌توانید برای ساختن روان‌شناسی خود برای ترید روزانه مؤثر بردارید نیز توجه کنیم.

1. طرز فکر معاملاتی درستی داشته باشید.

همیشه به خود یادآوری کنید که بازار ثابت نیست. روزهای خوب و روزهای بد خواهید داشت. —هر دو خواهند آمد و خواهند گذشت. همچنین فراموش نکنید که به سرعت ثروتمند نخواهید شد. ساختن یک نمونه کار با سنگ جامد به زمان و تلاش نیاز دارد.

2. ایجاد یک برنامه معاملاتی (تعیین قوانین)

بسیاری از فعالیت‌ها در بازار ارزهای دیجیتال اتفاق می‌افتند و شما به مجموعه‌ای از قوانین نیاز دارید که شما را راهنمایی کند. قوانین شما باید نوع معاملاتی را که می خواهید معامله کنید و زمان انجام این معاملات را پوشش دهد.

این قوانین همچنین ممکن است شامل حداکثر برد یا باختی باشد که می توانید ظرف یک روز تحمل کنید. جدای از آن، شما باید یک توقف ضرر و سود معقول، یک نسبت ریسک به پاداش که با آن راحت هستید، و یک استراتژی ورود و خروج مناسب داشته باشید. شما همچنین باید فاکتورهای اساسی را که باید مراقب آنها باشید، بدانید.

هنگامی که به هر یک از محدودیت های خود رسیدید، بدون توجه به آنچه بازار به ارمغان می آورد، باید معامله را متوقف کنید.

وقت خود را صرف ساختن یک برنامه معاملاتی کنید که تحت تأثیر احساسات بازار قرار نگیرد. شما می توانید مشاهده کنید که معامله گران موفق چه می کنند و از آنها یاد بگیرید. آنها را کپی نکنید. – فقط به برنامه ثابت شده خود پایبند باشید.

3. منظم بمانید.

روانشناسی ترید ارز دیجیتال چیست؟

هنگامی که یک برنامه را ایجاد کردید، بدون توجه به هر چیزی باید به آن پایبند باشید. یک معامله گر بی انضباط شایعات و نظرات را دنبال می کند. چنین تاجری برنامه معاملاتی ندارد. بی انضباطی در معاملات فقط درها را به روی احساسات مختلف معاملاتی باز می کند که فقط باعث می شود به از دست دادن پول ادامه دهید.

مشاوران با تجربه بهترین راه حل برای افزایش سود و کاهش ریسک معاملات ارز دیجیتال

خدمتی جدید از صرافی ارز دیجیتال بیت گرند،پکیج های مختلف مشاوره و آموزش برای آفراد مبتدی، متوسط و خبره در این حوزه 

4. به طور منظم وقفه های معاملاتی داشته باشید.

بازار 24 ساعت باز است اما 24 ساعت نشستن جلوی بازار فایده ای ندارد. این فقط باعث می شود که شما خسته شوید و شروع به قمار بازی کنید یا تصمیمات احساسی بگیرید. وقفه های معاملاتی منظم داشته باشید یا تعداد ساعات مشخصی را که روزانه معامله می کنید داشته باشید.

5. به تمرین ادامه دهید.

تمرین می تواند به شما در تقویت قدرت ذهنی کمک کند. اکثر صرافی ها دارای حساب های عملی هستند که می توانید تجارت را یاد بگیرید. شما همچنین می توانید از آنها برای ایجاد یک استراتژی قابل اعتماد استفاده کنید. می‌توانید برخی از این صرافی‌ها را در نظر بگیرید که هزینه‌های پایینی را برای فعالیت‌ها و معاملات شما دریافت می‌کنند.

6. از استراتژی های معاملاتی خودکار استفاده کنید.

روانشناسی ترید ارز دیجیتال چیست؟

اگر نمی خواهید فرآیند یادگیری تجارت را طی کنید، می توانید از ربات های خودکار استفاده کنید. این ربات ها برنامه هایی هستند که معاملات شما را برای شما انجام می دهند. ربات های معاملاتی هر معامله را بر اساس شرایط بازار انجام می دهند و تحت تأثیر احساسات قرار نمی گیرند. آنها تحت تأثیر ترس، حرص و شک و تردید نیستند.

یکی دیگر از مزیت های اصلی ربات های کریپتو این است که 24 ساعت هر روز آنلاین می مانند. با آنها، می توانید مطمئن باشید که فرسوده نمی شوید و از بهترین فرصت های معاملاتی استفاده می کنید. ما راهنمای دیگری داریم که به شما کمک می کند تا در مورد ربات های رمزنگاری و انواع مناسب شما بیشتر بدانید. همچنین فراموش نمی کنیم به شما بگوییم که همه ربات های تجاری قابل اعتماد نیستند – در جستجوی یکی از آنها دقت کنید.

طرز فکر معاملاتی شما کلید موفقیت شما در معاملات است.

برای اینکه یک معامله گر موفق باشید، باید یاد بگیرید که بتوانید مطابق استراتژی خود معامله کنید. و از احساسات خود پیروی نکنید. اگر با احساساتی که معاملات را تحت تأثیر قرار می دهند مقابله نکنید، آنها با شما برخورد خواهند کرد.

نکته خوب این است که این نکات فقط برای تجارت کریپتو کار نمی کنند. آنها همچنین هنگام معامله در سایر بازارهای مالی مانند فارکس و سهام معتبر هستند.

لطفا توجه داشته باشید که ما به شما مشاوره مالی نمی دهیم. این فقط برای راهنمایی شما در مورد یک موضوع کلیدی است که معامله گران روزانه را تحت تاثیر قرار می دهد. ما شما را تشویق می کنیم قبل از هر تصمیم سرمایه گذاری مهمی از یک مشاور مالی دارای مجوز راهنمایی بخواهید.

خرید و فروش ارز دیجیتال با حجم بالا

معاملات خرید و فروش تتر، بیت کوین و.....

تمام ارزهای لیست شده در بایننس 

از ارزش 1000 دلار تتر تا هر میزان، بدون محدودیت 

اشتراک گذاری
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Reddit

فهرست مطالب

همکارشو کسب درآمد کن

با معرفی خریدار و فروشنده به صرافی ارز دیجیتال بیت گرند ، کسب در آمد کن .

کسب درآمد از معرفی صرافی بیت گرند - همکاری در فروش ارز دیجیتال
مشاوره و آموزش

پلنهای مختلف مشاوره و آموزش

  • معاملات ارز دیجیتال
  • تحلیل بازار 
  • آشنایی با بازار
  • رفع اشکالات معاملات
  • اطلاع از زمان خرید و فروش
خرید حجم بالا بدون احراز هویت

مشتریان محترمی که درخواست خرید و فروش ارز دیجیتال با حجم بالا و بدون احراز هویت دارند.

جهت هماهنگی از طریق شماره تماس دفتر مرکزی صرافی بیت گرند  02128423217 و یا شماره موبایل 09353810897 با ما در ارتباط باشند.

آشنایی با ارزهای دیجیتال ، قیمت و نمودار تغییرات

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟ تتر یک ارز دیجیتال است که بر روی بلاک چین بیت کوین ساخته شده است. این ارز با ارزش سایر ارزهای

آیا باید بیت کوین بخرید در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟

آیا باید بیت کوین بخرید

در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟ خرید بیت کوین در حال حاضر، بیت کوین (CRYPTO: BTC) غیرقابل توقف به

ارزهای دیجیتال: 9,986
بازارها: 790
ارزش بازار: 128.22 IRR
حجم معامله ۲۴ ساعت: 3.05 IRR
دامیننس بیتکوین: 53.64%