مزیت رقابتی بیت گرند عدم محدودیت میزان مبلغ خرید و فروش (تمام صرافی های ارز دیجیتال محدودیت سقف معاملات 25 میلیون را اعمال می کنند.)

۵ استراتژی برتر معاملات آتی فیوچرز که باید در سال ۲۰۲۴ بدانید.

۵ استراتژی برتر معاملات آتی فیوچرز که باید در سال ۲۰۲۴ بدانید.

جلوتر ماندن از منحنی در بازارهای آتی برای معامله گرانی که می خواهند از فرصت ها سرمایه گذاری کرده و ریسک ها را کاهش دهند، بسیار مهم است. از این رو، داشتن درک کامل از استراتژی های معاملات آتی فیوچرز موثر که به شما در موفقیت در معاملات آتی ارزهای دیجیتال کمک می کند، مهم است.

این مقاله به بررسی 5 استراتژی برتر معاملات آتی می پردازد که تاثیر قابل توجهی در سال 2024 خواهند داشت.

استراتژی معاملات آتی چیست؟

معاملات آتی شامل حدس و گمان در مورد حرکات آتی قیمت دارایی ها است. معامله گران از استراتژی های مختلفی برای استفاده از فرصت ها در بازار آتی استفاده می کنند. استراتژی های کلیدی معاملات آتی که در سال 2024 باید در نظر گرفته شوند عبارتند از:

 • استراتژی عقبگرد  Pullback strategy
 • معامله گری برک آوت Breakout trading
 • تجارت محدوده Range trading
 • دنبال کننده روند Trend-following
 • معاملات ضد روند Counter-trend trading

استراتژی معاملات آتی فیوچرز : #1 Pullback Strategy

ماهیت استراتژی عقب نشینی در شناسایی معکوس های موقت در یک روند موجود نهفته است. در هر بازاری، قیمت ها به ندرت در یک خط مستقیم حرکت می کنند. در عوض، آنها اغلب حرکات متقابل کوتاه مدتی را تجربه می کنند که به عنوان عقب نشینی شناخته می شوند.

Source: Babypips - استراتژی معاملات آتی فیوچرز : #1 Pullback Strategy
Source: Babypips

اجرای موفقیت آمیز استراتژی عقب نشینی متکی بر تشخیص نقاط ورودی بالقوه در طول یک عقب نشینی است. معامله گران معمولاً قبل از ورود به بازار منتظر می مانند تا قیمت در برابر روند غالب تغییر کند. این به آنها اجازه می دهد تا از از سرگیری روند کلی پس از عقب نشینی سرمایه گذاری کنند.

شاخص های رایجی که برای اجرای این استراتژی استفاده می شوند عبارتند از میانگین متحرک، شاخص قدرت نسبی (RSI) و باندهای بولینگر.

استراتژی معاملات آتی فیوچرز #2 Breakout Trading

معاملات برک آوت یک استراتژی معاملات آتی است که شامل شناسایی سطوح کلیدی حمایت و مقاومت و سرمایه گذاری بر روی حرکات قابل توجه قیمت در صورت نقض این سطوح است.

این شامل ورود به یک معامله زمانی است که قیمت از محدوده معاملاتی تعیین شده خود خارج می شود و پیش بینی می شود که حرکت در جهت شکست ادامه یابد.

استراتژی معاملات آتی فیوچرز
Source: NFT Signals

شکست زمانی رخ می دهد که قیمت یک دارایی از یک سطح بحرانی فراتر رود، چه به سمت بالا و چه به سمت پایین. معامله‌گرانی که از استراتژی‌های شکست استفاده می‌کنند به دنبال مواردی هستند که در آن بازار از سطوح حمایت یا مقاومت به خوبی تعریف شده عبور می‌کند، که نشانه‌ای از پتانسیل یک حرکت قوی و پایدار قیمت است.

استراتژی معاملات آتی فیوچرز #3 Range Trading

معاملات محدوده شامل شناسایی سطوح حمایت و مقاومت است که نشان دهنده مرزهای بالا و پایین یک محدوده قیمتی است.

استراتژی معاملات آتی فیوچرز
Source: Trading Strategy Guides

حمایت سطح قیمتی است که در آن یک دارایی تمایل به توقف سقوط دارد، در حالی که مقاومت سطحی است که برای پیشی گرفتن از آن تلاش می کند. معامله گرانی که از معاملات دامنه ای استفاده می کنند، پیش بینی می کنند که قیمت دارایی برای یک دوره معین در این محدوده های تعیین شده باقی بماند.

استراتژی معاملات آتی فیوچرز #4 Trend-Following

دنبال کردن روند شامل شناسایی و سرمایه گذاری در جهت غالب بازار است. معامله گرانی که از این استراتژی استفاده می کنند، معتقدند که روندهای موجود به جای معکوس، احتمالاً ادامه خواهند داشت.

ایده این است که «روند» را با وارد کردن موقعیت‌هایی در جهت حرکت بازار تثبیت شده دنبال کنیم. دنبال کردن روند برای شناسایی روندها بر شاخص های تحلیل تکنیکال تکیه دارد. این اندیکاتورها شامل میانگین متحرک، خطوط روند و اندیکاتورهای حرکت است.

دنبال کردن موفقیت آمیز روند نه تنها به شناسایی روندها بلکه در مورد مدیریت موثر ریسک ها نیز مربوط می شود. معامله‌گران اغلب از دستورات توقف ضرر برای محدود کردن ضررهای احتمالی استفاده می‌کنند و به آن‌ها اجازه می‌دهند در صورت نشان دادن نشانه‌هایی از معکوس شدن، از موقعیت‌های خود خارج شوند.

استراتژی معاملات آتی فیوچرز #5 Counter-Trend Trading

این مستلزم اتخاذ موقعیت هایی بر خلاف روند حاکم بر بازار است. این به معنای جستجوی فرصت های فروش در طول روند صعودی و خرید فرصت ها در طول روند نزولی است.

هدف معامله گران ضد روند این است که پس از هر حرکت ضربه ای از اصلاحات قیمت سرمایه گذاری کنند و اهداف سود را تقریباً 50 درصد از حرکت ضربه ای یا سطوح فیبوناچی قابل توجه تعیین کنند.

توجه به این نکته ضروری است که استراتژی های معاملاتی ضد روند در مقایسه با سایر رویکردهای مورد بحث در این مقاله دارای ریسک بالاتری هستند و آنها را برای معامله گران با تجربه مناسب تر می کند.

بهترین استراتژی معاملات آتی فیوچرز چیست؟

متأسفانه، “بهترین” استراتژی معاملات آتی وجود ندارد. بهترین استراتژی برای معاملات آتی به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

 • نوع بازار
 • ریسک پذیری
 • دوره زمانی
 • تجربه تجارت

چگونه در معاملات آتی موفق می شوید؟

موفقیت در معاملات آتی مستلزم ترکیبی از دانش، نظم و انضباط و تصمیم گیری استراتژیک است. در اینجا نکاتی وجود دارد که می تواند به شما در موفقیت در معاملات آتی کمک کند:

آموزش و تحقیقات

خود را در مورد روندهای بازار، شاخص های اقتصادی و رویدادهای جهانی که می توانند بر بازارهای آتی تأثیر بگذارند، به روز نگه دارید.

بازارهای آتی پویا هستند و معامله گران موفق هرگز از یادگیری دست نمی کشند. در سمینارها شرکت کنید، کتاب بخوانید و از منابع آنلاین برای افزایش دانش خود استفاده کنید.

مدیریت ریسک

قبل از ورود به هر معامله ای اهداف مالی و میزان تحمل ریسک خود را مشخص کنید. ایجاد اهداف روشن به شما کمک می کند تا یک برنامه معاملاتی منسجم و منظم طراحی کنید.

همچنین می توانید با اجرای دستورات توقف ضرر، ضررهای احتمالی را محدود کرده و از سرمایه خود محافظت کنید.

انضباط و صبر بازارهای آتی

بر اساس تحقیق و تجزیه و تحلیل خود، یک برنامه معاملاتی ایجاد کنید. خود را منظم کنید تا برنامه را دنبال کنید، حتی زمانی که احساسات در طول نوسانات بازار بالا می رود.

معاملات آتی شامل انتظار برای فرصت های مناسب است. صبور باشید و از تصمیمات تکانشی اجتناب کنید.

تنوع بخشی در بازارهای آتی

متنوع کردن پرتفوی خود در طبقات و قراردادهای مختلف دارایی می تواند به کاهش ریسک کمک کند. از قرار دادن تمام سرمایه خود در یک تجارت یا دارایی خودداری کنید.

در بازارهای آتی نظارت و ارزیابی کنید .

به طور منظم عملکرد معاملات خود را بررسی کنید و استراتژی های خود را بر اساس درس های آموخته شده تطبیق دهید. الگوهای معاملات موفق و ناموفق را شناسایی کنید.

از کجا می توانم اطلاعاتی درباره استراتژی های معاملات آتی پیدا کنم؟

آگاه ماندن و یادگیری مداوم در مورد استراتژی های موثر برای موفقیت در معاملات آتی بسیار مهم است. خوشبختانه، مشاوران باتجربه ی بیت گرند، و بلاگ ما دارای تمام منابعی است که به شما بینش ارزشمندی در مورد استراتژی های معاملات آتی می دهد.

نتیجه گیری

ماهیت پویای معاملات آتی مستلزم یک رویکرد استراتژیک است. و تسلط بر استراتژی‌های مختلف کلیدی برای پیمایش موفقیت‌آمیز بازارها در سال 2024 است.

5 استراتژی برتر معاملات آتی مورد بحث – عقب نشینی، معاملات شکست، معاملات محدوده، دنبال کردن روند، و معاملات اسپرد – ابزار همه کاره ای را برای سرمایه گذاری از فرصت ها در اختیار معامله گران قرار می دهد.

با ریسک پذیری و دانش مناسب، می‌توانید پیچیدگی‌های معاملات آتی را مرور کنید. و خود را برای موفقیت در سال 2024 و بعد از آن قرار دهید.

منبع Top 5 Futures Trading Strategies to Know in 2024 | Bytrade

اشتراک گذاری
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Reddit

فهرست مطالب

همکارشو کسب درآمد کن

با معرفی خریدار و فروشنده به صرافی ارز دیجیتال بیت گرند ، کسب در آمد کن .

کسب درآمد از معرفی صرافی بیت گرند - همکاری در فروش ارز دیجیتال
مشاوره و آموزش

پلنهای مختلف مشاوره و آموزش

 • معاملات ارز دیجیتال
 • تحلیل بازار 
 • آشنایی با بازار
 • رفع اشکالات معاملات
 • اطلاع از زمان خرید و فروش
خرید حجم بالا بدون احراز هویت

مشتریان محترمی که درخواست خرید و فروش ارز دیجیتال با حجم بالا و بدون احراز هویت دارند.

جهت هماهنگی از طریق شماره تماس دفتر مرکزی صرافی بیت گرند  02128423217 و یا شماره موبایل 09353810897 با ما در ارتباط باشند.

آشنایی با ارزهای دیجیتال ، قیمت و نمودار تغییرات

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟ تتر یک ارز دیجیتال است که بر روی بلاک چین بیت کوین ساخته شده است. این ارز با ارزش سایر ارزهای

آیا باید بیت کوین بخرید در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟

آیا باید بیت کوین بخرید

در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟ خرید بیت کوین در حال حاضر، بیت کوین (CRYPTO: BTC) غیرقابل توقف به

ارزهای دیجیتال: 10,004
بازارها: 790
ارزش بازار: 126.45 IRR
حجم معامله ۲۴ ساعت: 2.66 IRR
دامیننس بیتکوین: 53.38%