مزیت رقابتی بیت گرند عدم محدودیت میزان مبلغ خرید و فروش (تمام صرافی های ارز دیجیتال محدودیت سقف معاملات 25 میلیون را اعمال می کنند.)

5 استراتژی برتر معاملات فیوچرز که در سال 2024 باید بدانید.

5 استراتژی برتر معاملات فیوچرز که در سال 2024 باید بدانید.

معاملات آتی یا معاملات فیوچرز،  به شما امکان می دهد حدس بزنید قیمت چیزهایی مانند طلا، پول یا سهام شرکت چگونه ممکن است تغییر کند. اما همیشه ساده نیست و می تواند خطرناک باشد. به همین دلیل مهم است که بدانید بازار چگونه کار می کند و کدام استراتژی های معاملات آتی بهترین است. در این مقاله، ما 5 روش برتر تجارت برای سال 2024 را به اشتراک می گذاریم تا به شما کمک کند تجارت بهتر و ایمن تر انجام دهید.

معاملات آتی به شما امکان می‌دهد برای دارایی‌هایی مانند کالاها، ارزها و سهامی که بعداً می‌خرید یا می‌فروشید، اکنون قیمت تعیین کنید. این راهی برای حدس زدن قیمت های آینده است. در حالی که می‌توانید با معاملات آتی درآمد کسب کنید، اما ریسک نیز دارد زیرا قیمت‌ها می‌توانند به‌طور غیرمنتظره‌ای تغییر کنند. این می تواند به دلایلی مانند تغییر در عرضه و تقاضا یا رویدادهای خبری مهم باشد. بنابراین، مهم است که بازار را به خوبی بشناسید و از استراتژی های معاملاتی مناسب برای بهینه سازی نتایج معاملات خود استفاده کنید.

در این مقاله، ما 5 استراتژی برتر معاملات آتی برای سال 2024 را که هر معامله‌گری باید بداند، معرفی می‌کنیم.

آشنایی با معاملات آتی یا معاملات فیوچرز

استراتژی های معاملات فیوچرز چیست؟

معامله گران از استراتژی های معاملات آتی برای دانستن زمان خرید یا فروش قراردادها استفاده می کنند. آنها تجزیه و تحلیل تکنیکی و بنیادی را برای ایجاد این استراتژی ها ترکیب می کنند. این استراتژی ها به کاهش ریسک و افزایش شانس کسب سود کمک می کند. با پیروی از این استراتژی‌ها، معامله‌گران می‌توانند از تصمیم‌گیری بر اساس احساسات یا انگیزه‌ها اجتناب کنند و از استراتژی‌های معاملاتی آزموده‌شده برای اطمینان از بازدهی ثابت پیروی کنند.

5 استراتژی برتر معاملات فیوچرز سال 2024

روش های مختلفی برای معامله قراردادهای آتی وجود دارد. در اینجا برخی از بهترین استراتژی های معاملات آتی سال 2024 آورده شده است.

انجام معاملات حجم بالا و عمده بدون احراز هویت

جهت انجام معاملات حجم بالا و بدون احراز هویت با شماره تماس دفتر مرکزی 28423217-021 و یا شماره همراه 09353810897 با ما در ارتباط باشید.

5 استراتژی برتر معاملات فیوچرز سال 2024 : گسترش ترید

در این استراتژی، شما قراردادهای آتی دو دارایی همبسته را به طور همزمان می خرید و می فروشید، با هدف کسب سود از تفاوت، یا “گسترش” بین قیمت آنها. به عنوان مثال، اگر یک قرارداد آتی برای شاخص NIFTY Bank، که بر بخش بانکداری متمرکز است، با قیمت 30000 روپیه خریداری کنید و همزمان یک قرارداد آتی برای شاخص خدمات مالی NIFTY، که بخش مالی گسترده‌تر را پوشش می‌دهد، با قیمت 35،000 INR بفروشید، شما در حال حدس و گمان در مورد تفاوت قیمت بین این دو شاخص همبسته هستند.
این رویکرد بر این باور استوار است که در حالی که هر دو شاخص ممکن است در یک جهت کلی حرکت کنند، می‌تواند تفاوت‌های کوتاه‌مدتی در عملکرد آنها وجود داشته باشد که می‌توان بر آن سرمایه‌گذاری کرد.

5 استراتژی برتر معاملات فیوچرز سال 2024 : معامله گری برک آوت

در معاملات شکست، هدف شما سود بردن از حرکات جدید قیمت در معاملات آتی است. شما به دنبال نقاط قیمتی خاصی مانند سطوح مقاومت یا حمایت خواهید بود که یک قرارداد آتی قبلاً از آنها عبور نکرده است.
هنگامی که قیمت قرارداد از این سطوح فراتر می رود، اغلب نشان دهنده یک حرکت بالقوه ادامه دار در آن جهت است.
به عنوان مثال، اگر قرارداد آتی نفت خامی که مشاهده می کنید به طور مداوم در حدود 4000 روپیه روپیه در هر بشکه بوده است اما ناگهان به 4500 روپیه روپیه می رسد، ممکن است به شما یک روند صعودی را نشان دهد.
برعکس، اگر یک قرارداد آتی برای پنبه که دنبال می‌کردید، که در 20000 INR در هر عدل ثابت بود، به 19000 INR کاهش یابد، ممکن است روند نزولی را پیش‌بینی کنید.

آشنایی با معاملات آتی یا فیوچرز

5 استراتژی برتر معاملات فیوچرز سال 2024 : معاملات طولانی مدت

در معاملات آتی، “طولانی شدن” به خرید یک قرارداد آتی با انتظار افزایش قیمت آن در تاریخ انقضا اشاره دارد.
به عنوان مثال، اگر یک قرارداد آتی برای یک شرکت خودروسازی پیشرو با قیمت 500 روپیه روپیه به ازای هر سهم به دست آورید، با پیش‌بینی افزایش قیمت سهام تا سررسید، در حال گرفتن موقعیت خرید هستید.
این مفهوم به سهام محدود نمی شود. مربوط به کالاها، شاخص ها و ارزها است.
نقطه مقابل این “کوتاه شدن” است، جایی که شما یک قرارداد آتی را می فروشید و انتظار دارید قیمت آن تا تاریخ انقضا کاهش یابد.

5 استراتژی برتر معاملات فیوچرز سال 2024 : معاملات پولبک

معاملات پولبک در معاملات آتی مربوط به ورود به بازار در هنگام کاهش قیمت و پیش بینی افزایش آتی است.
تصور کنید که یک قرارداد آتی برای شاخص BANK NIFTY معمولاً با 32000 روپیه روپیه معامله می شود اما به دلیل پویایی های کوتاه مدت بازار به طور لحظه ای به 31000 روپیه کاهش می یابد.
یک معامله گر عقب نشینی در طول این نزول، موقعیت خرید را وارد می کند و بازگشت به ارزش معمول یا حتی بالاتر را پیش بینی می کند.
این استراتژی مبتنی بر این باور است که قیمت‌های آتی به‌صورت خطی حرکت نمی‌کنند، بلکه اصلاحات دوره‌ای را تجربه می‌کنند (معکوس‌های موقت قیمت قبل از ادامه در جهت اصلی).

5 استراتژی برتر معاملات فیوچرز سال 2024 : معاملات جریان سفارش

این روش حجم و جهت سفارشات قراردادهای آتی را برای سنجش احساسات کلی بازار تحلیل می کند.
برای مثال، اگر یک قرارداد آتی برای سهام یک شرکت مخابراتی با قیمت 250 INR برای هر سهم، شاهد افزایش سفارشات خرید باشد، نشان دهنده تقاضای قوی است که به طور بالقوه قیمت سهام را به سمت بالا سوق می دهد.
با این حال، اگر غلبه سفارشات فروش وجود داشته باشد، ممکن است به کاهش قریب الوقوع قیمت اشاره کند. با درک این پویایی های سفارش، معامله گران آتی می توانند استراتژی موثری داشته باشند.

جمع بندی: نکات کلیدی که باید به خاطر بسپارید.

استراتژی های معاملات آتی زمان خرید و فروش قراردادها را راهنمایی می کند.
در سال 2024، 5 استراتژی برتر معاملات آتی عبارتند از: معاملات اسپرد، معاملات شکست، معاملات طولانی، عقب نشینی و معاملات جریان سفارش.
معاملات آتی فرصت های سود و همچنین خطرات ناشی از نوسانات بازار را ارائه می دهد. استراتژی انتخابی خود را به خوبی درک کنید و به طور منظم نمونه کارها را تنظیم کنید.
ما یادگیری در مورد معاملات آتی و اختیار معامله را آسان کرده ایم. 

منبع upstox.com

اشتراک گذاری
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Reddit

فهرست مطالب

همکارشو کسب درآمد کن

با معرفی خریدار و فروشنده به صرافی ارز دیجیتال بیت گرند ، کسب در آمد کن .

کسب درآمد از معرفی صرافی بیت گرند - همکاری در فروش ارز دیجیتال
مشاوره و آموزش

پلنهای مختلف مشاوره و آموزش

  • معاملات ارز دیجیتال
  • تحلیل بازار 
  • آشنایی با بازار
  • رفع اشکالات معاملات
  • اطلاع از زمان خرید و فروش
خرید حجم بالا بدون احراز هویت

مشتریان محترمی که درخواست خرید و فروش ارز دیجیتال با حجم بالا و بدون احراز هویت دارند.

جهت هماهنگی از طریق شماره تماس دفتر مرکزی صرافی بیت گرند  02128423217 و یا شماره موبایل 09353810897 با ما در ارتباط باشند.

آشنایی با ارزهای دیجیتال ، قیمت و نمودار تغییرات

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟ تتر یک ارز دیجیتال است که بر روی بلاک چین بیت کوین ساخته شده است. این ارز با ارزش سایر ارزهای

آیا باید بیت کوین بخرید در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟

آیا باید بیت کوین بخرید

در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟ خرید بیت کوین در حال حاضر، بیت کوین (CRYPTO: BTC) غیرقابل توقف به

ارزهای دیجیتال: 9,986
بازارها: 790
ارزش بازار: 128.22 IRR
حجم معامله ۲۴ ساعت: 3.05 IRR
دامیننس بیتکوین: 53.64%