مزیت رقابتی بیت گرند عدم محدودیت میزان مبلغ خرید و فروش (تمام صرافی های ارز دیجیتال محدودیت سقف معاملات 25 میلیون را اعمال می کنند.)

کارمزد اتریوم اکنون ارزان تر از Polygon است.

کارمزد اتریوم اکنون ارزان تر از Polygon است.

با کارمزد شبکه به کمتر از 10 gwei، لایه 1 اتریوم در مقایسه با زنجیره‌های جانبی مانند Polygon به یک معامله مقرون به صرفه تبدیل می‌شود. هزینه های گس اتریوم اکنون (14 مارس 2022) به پایین ترین حد خود از جولای 2020 رسیده است.

چه کسی حدس می زد که هزینه های گاز اتریوم دوباره ارزان شود؟ گاهی اوقات در هفته گذشته، حتی برای تراکنش‌های با اولویت بالا، کارمزد شبکه فقط به 10 gwei در هر واحد گس می‌رسد. از آنجایی که یک gwei یک میلیاردیم eth است، این بدان معناست که یک تراکنش در زنجیره اصلی اتریوم (ETH) می‌تواند در مجموع 50 سنت مقرون به صرفه باشد.

Ethereum vs. Polygon Gas Fees

برای یافتن سطوح قیمتی معادل، باید به جولای 2020 برگردید. این اولین بار در نزدیک به دو سال است که استفاده از زنجیره لایه 1 شبکه اتریوم هزینه بسیار کمی برای کاربران دارد.
در مقابل، در ماه می گذشته، کارمزدها به 70 دلار در هر تراکنش رسید. در 19 مه 2021، به طور متوسط بیش از 659 gwei هزینه گاز بی سابقه چاپ شد. این تقریباً 66 برابر 10 gwei است که اخیراً دیده شده است.

معاملات هنوز هم تقاضای بالایی دارند.

با این حال، تقاضای شبکه با بیش از یک میلیون تراکنش در روز نسبتاً بالا باقی مانده است. این عدد به اندازه فس گاز کاهش نیافته است، در واقع تعداد معاملات در طول زمان نسبتاً ثابت می ماند.

مقایسه کارمزد شبکه اتریم و Polygon
تعداد تراکنش های روزانه اتریوم (منبع: Etherscan.io)

همانطور که CryproSlate هفته گذشته گزارش داد، کارمزد تراکنش های اتریوم از 200 دلار به 15 دلار در شش ماه گذشته کاهش یافته است. بر اساس تحقیقات Arcane، که در مقاله ذکر شده است، دلیل اصلی کاهش اخیر در کارمزدهای گاز اتریوم، حجم معاملات کمتر و شاید بهره کمتر در توکن‌های غیرقابل تعویض یا NFT است.

در زمان‌های گذشته، نقل و انتقالات NFT بیشتر تراکنش‌هایی را که در بلاک چین اتریوم انجام می‌شد، تشکیل می‌داد. اما کاهش ناگهانی سطح علاقه در ماه گذشته منجر به کاهش شدید تقاضا برای استفاده از اتریوم شده است.

برای درک رابطه بین کاهش کارمزدهای گاز اتریوم و NFTها، تنها باید به نحوه کاهش حجم معاملات در OpenSea از 247 میلیون دلار به 124 میلیون دلار از اول فوریه تا 6 فوریه نگاه کرد که طی آن میانگین هزینه گاز نیز از کاهش یافت. 134 gwei به 65 gwei

شبکه های لایه 2 به طور فزاینده ای محبوب هستند.

به نظر می رسد بازار NFT از زمانی که در هفته آخر ژانویه به اوج رسیده بود، کند شده است. بر اساس داده های بازار از Nonfungible.com، تعداد فروش از نزدیک به 64000 فروش در روز در اواسط ژانویه به تقریبا 24000 در اواسط فوریه کاهش یافته است. فروش بر حسب دلار از 160 میلیون دلار در 31 ژانویه به 75 میلیون دلار در اواسط فوریه کاهش یافته است.

مقایسه کارمزد شبکه اتریم و Polygon
هزینه های گاز اتریوم تاریخی 7 روزه (منبع: Etherscan.io)

یکی دیگر از دلایل کاهش کارمزد شبکه، ممکن است افزایش شبکه های لایه 2 و زنجیره های جانبی مانند Polygon (MATIC)، Optimism و Arbitrum باشد. محبوبیت این شبکه های لایه 2 با 2.23 میلیون ETH در Arbitrum و سایر L2 ها در حال افزایش است.

علاوه بر این، از آنجایی که همه هزینه‌ها دیگر به ماینرها تعلق نمی‌گیرد، ممکن است مکانیسم هزینه سوزی که با EIP-1559 راه‌اندازی شده است، اسپم شبکه را به‌ویژه از سوی ماینرها و همچنین سایر بازیگران کاهش دهد.

در مجموع، این سطوح پایین کارمزد گاز اتریوم به این معنی است که استفاده از دومین بلاک چین بزرگ از نظر ارزش بازار نسبت به زنجیره جانبی Polygon ارزان‌تر است.
اگر بخواهیم منصف باشیم، Polygon عمداً 30 gwei به همه تراکنش‌ها اضافه می‌کند تا تراکنش‌های هرزنامه را کاهش دهد، اما تا زمانی که این سیاست پابرجاست، هزینه‌های گاز اتریوم با کارمزدهای Polygon قابل مقایسه است و گاهی اوقات حتی کمتر.

منبع  CryptoSlate

اشتراک گذاری
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Reddit

فهرست مطالب

همکارشو کسب درآمد کن

با معرفی خریدار و فروشنده به صرافی ارز دیجیتال بیت گرند ، کسب در آمد کن .

کسب درآمد از معرفی صرافی بیت گرند - همکاری در فروش ارز دیجیتال
مشاوره و آموزش

پلنهای مختلف مشاوره و آموزش

  • معاملات ارز دیجیتال
  • تحلیل بازار 
  • آشنایی با بازار
  • رفع اشکالات معاملات
  • اطلاع از زمان خرید و فروش
خرید حجم بالا بدون احراز هویت

مشتریان محترمی که درخواست خرید و فروش ارز دیجیتال با حجم بالا و بدون احراز هویت دارند.

جهت هماهنگی از طریق شماره تماس دفتر مرکزی صرافی بیت گرند  02128423217 و یا شماره موبایل 09353810897 با ما در ارتباط باشند.

آشنایی با ارزهای دیجیتال ، قیمت و نمودار تغییرات

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟

قیمت تتر (USDT) چیست؟ تتر یک ارز دیجیتال است که بر روی بلاک چین بیت کوین ساخته شده است. این ارز با ارزش سایر ارزهای

آیا باید بیت کوین بخرید در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟

آیا باید بیت کوین بخرید

در حالی که نزدیک به رسیدن به بالاترین قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری است؟ خرید بیت کوین در حال حاضر، بیت کوین (CRYPTO: BTC) غیرقابل توقف به

ارزهای دیجیتال: 10,004
بازارها: 790
ارزش بازار: 126.45 IRR
حجم معامله ۲۴ ساعت: 2.66 IRR
دامیننس بیتکوین: 53.38%